whatsapp facebook twitter instagram google-plus pinterest linkedin search heart chat eye trending-up clock font keyboard_arrow_up fire mail youtube

Düğün Günü Dikkat Edilecek Hususlar

Büşra Taşkesen
3 Dakika Okuma Süresi
0 20

Düğün hazırları için harcadığınız bütün emeklerinizin karşılığında neler olacak bugün göreceksiniz. Bu yüzden stresli ve heyecanlı olacaksınız. Heyecan tatlı bir duygu fakat stresle birleşince, gününüzü berbat edebileceği ihtimalini unutmayın.

Öncelikle bu hisleri dengelemek için her şeyin yolunda gideceğine inandırmalısınız kendinizi, “aksilikler olamayacak, her şey güzel olacak “ bunu kendi kendinize sürekli tekrarlamalı, kötü enerjiyi uzaklaştırmalısınız. Elbette ki aksilikler olabilecek, fakat olabildiğince sinirlenmeden, kendinizi ve etrafınızdakileri kırmadan atlatmaya çalışmalısınız. Unutmayın ki o günün yıldızı sizsiniz; düğün günü için tavsiyeler içinde en güzeli, sadece bunu düşünmeniz ve diğer aksiliklerle bırakın başkaları ilgilenmesi.

Düğün gününü problemsiz atlatmanız için yapmanız ve yapmamanız gerekenleri yani düğün günü için önemli tavsiyeler neler kısaca sıralayalım;

Her şeyden önemlisi bir gece öncesinde mutlaka iyi uyuyun, vücudunuzu ve zihninizi dinlendirin.

Sabah uyanır uyanmaz, güne sakinleştirici bir çay (papatya-melisa) ile başlayabilirsiniz.

Sonrasında güzel bir kahvaltı yapmakta fayda var, tabii ki yağlı-ağır yiyeceklerden uzak durarak. Kahvaltı size enerji verecek, erken saatlerden yorgun düşmenizi engelleyecektir.

Kuaförde mutlaka gömlek-sabahlık tarzı bir kıyafet giymek gerekmektedir. Başınızdan geçirerek giyeceğiniz kıyafetler sonrasında başınıza bela olabilir. Saçınız-makyajınız yapıldıktan sonra çıkarmaya çalışırken, saç ve makyajınızı bozabilir.

Gelinliği giyerken yanınızdakilerden yardım alın, gelinliği tek başına giymek neredeyse imkansızdır.

Yanınızda güvendiğiniz bir ya da birkaç kişi mutlaka olsun, sizi sakinleştirmesine ve yardımlarına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Fotoğraf çekimini mümkünse başka bir gün yapın, düğün günü sizi düğün öncesi yoracaktır. Eğer düğün günü ise çekim, kendinizi enerji veren yiyeceklerle (meyve olabilir), içeceklerle destekleyin. Çok fazla da bir şeyler içmeyin, çünkü gelinlikle tuvalete gitmek epey zorlayıcı olacaktır.

Düğünün ilerleyen saatleri için yanınızda mutlaka düz ayakkabı bulundurun.

Misafirlere güler yüzlü görünün, sonrasında “ne asık suratlı gelindi” diye anılmak istemezsiniz.

Bolca eğlenin, dans edin, en özel günlerinizden birisi, tadını çıkarın.

Takı kesesi için önceden ailenizle konuşun, düğün günü emin ellerde olduğundan emin olun.

Düğün günü için tavsiyeler içinde en önemlisi ; moraliniz yüksekse her şey çok güzel olacaktır!!!

Önceki MakaleSonraki Makale

Yorumlar

Yorumunuz minimum 30 karakter olmalıdır.(0)
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.